Hakkımızda

Çikolata yağmuru altında kurduğumuz bağ her geçen gün daha da güçleniyor

1911yılında Belçika’nın küçük ve şirin kasabası Wieze’de Octaaf Callebaut isimli bir genç kakao ile gizli bir tarif denedi. Callebaut’un tarifi nihayet netleştiğinde herkes bu tadın tutkunu oldu. İlerleyen yıllarda tarifini geliştiren Callebaut, ilk kuvertür çikolatasını da 1920 yılında üretti. Şekerlemeciler, fırıncılar ve şefler sırrını bulamadıkları bu çikolataları ithal etmeye başladılar. Bugün Türkiye’nin önde gelen çikolatacılarından biri olarak kabul edilen Pluie de Chocolat’ın (Çikolata Yağmurları) ilk damlaları da bu efsane lezzet Callebaut ile düştü. Hammaddeden nihai tüketiciye ulaşmayı seven bir aile olarak Callebaut’un drop damla çikolatalarını alıyor ve kendi tariflerimizle birleştirerek katkısız, el yapımı spesiyal ürünlerimizi sanayi tipi makineler kullanmadan, butik tarzda Sapanca’daki tesislerimizde üretiyoruz. Her zaman daha iyisini yapmak için çabalıyoruz. Ailemizin ilk torunlarının isimleriyle oluşturduğumuz markamızın ‘Çikolata Yağmurları’ anlamına gelen adıyla bize ve elbette müşterilerimize bolluk, bereket getireceğine inanıyoruz. Markamızda sevgiyle ve özenle oluşturduğumuz her bir ayrıntının sizleri mutlu etmesini istiyoruz. Markamızın rengi olan turuncunun sıcacık enerjisi ve çikolata kokusuyla kendinizi evinizde hissetmenizi arzuluyoruz. Düğün, Nişan, Doğum Günü, Sevgililer ya da Anneler günü gibi özel günlerin yanı sıra misafirlerinizi ağırlarken, hoş dost sohbetlerinde veya tek başınıza çikolata keyfi yapmak istediğinizde ürünlerimizle yanınızda olmaktan çok mutluyuz.

 

Hammedde kendi topraklarından geliyor.

 

Pluie de Chocolat’ı diğer tüm Callebaut hammaddesini kullanan firmalardan ayıran özellik Hammaddeyi ve Çikolata'yı tatlandıran yan ürünleri ile Katkı ve Koruyucu malzemeler olmadan kullanmamızdır. Örnek vermemiz gerekirse şeker oranını oldukça düşük tuttuğumuzu söyleyebiliriz.  Sıfır şeker ile iç dolgulu veya dolgusuz bir şekilde gerçek çikolata tadını yakalıyoruz. Bitter türündeki (ganajlı ve tahinli hariç) ürünlerimizi veganların da rahatça tüketebileceği şekilde üretiyoruz. Çikolata sever müşterilerimizin sağlığı bizim için her şeyden önce geliyor. Çikolatalar içerisinde bulunan her bir ürün üretildikleri bölgelerden temin ediliyor. Fındık Ordu’dan, Portakal Dilim ve Kabuklarımız Mersinden.. Meyveler Mevsimine göre taze olarak kullanılıyor ve özenle kurutuluyor. Gerçek çikolata genzimizi ve midemizi yakmayan, yedikten sonra rahatsızlık vermeyen çikolatadır. Bu gibi rahatsızlıklar kullanılan kötü yağların sonucudur. Pluie de Chocolat ürünlerini yiyenler bilir ki asla böyle durumlarla karşılaşmazlar.

 

Evin gizli hazinesi: Çikolata

Çikolata bir evin olmazsa olmazıdır… Sıcak yaz akşamlarının, soğuk kış gecelerinin, en özel romantik günlerin ve kutlamaların yanı sıra misafir ağırlamanın da en değerli yiyeceğidir. Her zaman en parlak en lezzetli haliyle yemek isteriz. Ancak o şahane tadın çok sıcak ve çok soğuk ortamlarda yağ ile şeker kristalleşmesi sonucu bozulduğunu biliyor muydunuz? Peki ama yuvamızın bu gizli hazinesi nasıl muhafaza edilmeli? Tekrar kullanacağımız zaman acı bir sürprizle karşılaşmak istemiyorsak çikolatalarımızı nasıl korumalıyız?  Akla ilk gelen ‘BUZDOLABI’nda saklama fikri oldukça yanlış! Eğer havalar çok sıcak değilse (26 dereceden yukarı değilse) çikolata asla buzdolabına girmemeli. Serin ve kuru bir ortamda (16-22 oC arasında, nem değeri 55 – 60 olan bir ortamda) saklanmalı.  Uzmanlara göre buzdolabı tek seçenekse, hava geçirmesini engelleyen bir kabın içinde buzdolabına konulmalı. aksi taktirde bulunduğu ortamdaki diğer gıdaların da kokusunu içine hapsetmektedir.  Hazinemizi çıkarıp sunmak veya kendimize ziyafet çekmek istediğimizde ise kendi doğallığına dönebilmesi için bir süre oda sıcaklığında bekletmemiz gerekiyor. Çikolatanın diğer özelliği ise temasa yani ısıya duyarlı olması. Oda sıcaklığında beklemiş ve tüketime hazır hale gelmiş bu nefis tat bir an önce yenmeli.  Ayrıca, çikolata kokuları emme eğiliminde bir yiyecek olduğundan etrafındaki kokuları içine hapseder. Bu yüzden güçlü kokuya sahip ürünlerin yakınında depolanmamalı. En mutlu günlerinizde ağzınızın çikolata ile tatlanması dileğiyle…

 

Çİkolatanın sürülebİlİr halİ İle keyfİNİZe keyİf katın Özellikle kahvaltıların vazgeçilmezi olan sürülebilir çikolatamız Sütlü ve Bitter olarak iki çeşitiyle sunulmaktadır. Ağızda eriyen eşsiz kıvamıyla evinizden eksik etmek istemeyeceğiniz sürme çikolatalarımızı ekmek üzerine sürebileceğiniz gibi waffle, krep, muffin veya pasta tariflerinizde de kullanabilirsiniz. Ayrıca çocuklarınızın sağlıklı çikolata tüketebilmesi için de eğlenceli bir alternatif yaratmaktadır.

 

Yeni şubelerimizle size daha yakınız

Çok yakın zamanda yeniliklerimizle sizi buluşturacak olmanın da heyecanı içerisindeyiz. Kısaca, şekersiz çikolata kapsamında yeni bir çikolata serisi hazırlıklarımızın sürdüğünü ve üretim ekibimizin yoğun bir şekilde bu konuda çalışmalar yürüttüğünü açıklayabiliriz. Diyabetliler ve çocuklar için özel ürünlerimiz 2021 yılında sizlerle buluşacak. Beykoz Acarkent’teki ilk mağazamızın ardından birçok farklı noktada da ürünlerimizle müşterilerimizi buluşturmayi hedefliyoruz.  2023 yılında Altıyol ve Nişantaşı ile talep aldığımız bazı alışveriş merkezlerinde hatta Anadolu şehirlerinde de yeni şubelerimizle yer alacağımızı duyurmanın mutluluğu içerisindeyiz. 20 m2 - 40 m2 arasındaki konsept mağazalarımız ve 15 m2 pop-up mağazalarımız olacak. Ana maddemizin her zaman çikolata olacağını, farklı kahve çeşitleri de sunacağımızı belirterek yeni şubelerimiz ile birlikte atölye çalışmalarımıza da ağırlık vereceğimizi söyleyebiliriz. Sizlerde daha çok bir araya geleceğimiz etkinliklerimiz olacak. Bizimle birlikte üretim aşamasında da bulunacak ve çikolatanın tüm aşamalarında o eşsiz kokusunu içinize çekebileceksiniz.

    © 2020 PLDC ÇİKOLATA GIDA VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ. Tüm hakları saklıdır.

    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.